Bet365 online stávkovanie

Reakcie, ako sú tieto, destilujú to, čo robí športový šport, zdieľané momenty zázrakov a stresu, kde fantázia spĺňa realitu, našu predstavu o možných zmenách navždy. Nemôže to byť pravda, okrem toho, že je, ale to nemôže byť, ale je to, pozrite sa! Zvolanie! Takáto potešenie hovorí dobre o nás: najintenzívnejšia radosť, ktorú môže niekto zažiť, ktorý nikdy nebudeme prežívať, vystupoval priamo v našich tvárach, zatiaľ čo sme sa vikarizovali na najmenšom Bet365 online stávkovanie mieste, bez toho aby sme chceli zomrieť zo závisti, agónie a hanba.Alebo alternatívne jednoducho o sebe sami.

Cieľ Keitha Houchena vo finále FA v roku 1987 zahŕňa všetky tieto pocity, moment, ktorý stojí sám. Samozrejme, existujú aj iné špirály, ale len málo tak neočakávaných; Ricky Villa, Norman Whiteside, Roberto Di Matteo a Steven Gerrard mali robiť také veci a Spurs, Manchester United, Chelsea a Liverpool určite boli. Houchen a Coventry City neboli. Facebook Twitter Pinterest ‘Fly…lietať a dostanete to!’ Keith Houchen stojí na úrovni Coventry.

Začiatok Houchenovej kariéry bol nespravodlivý – “Bol som jedným z tých chlapcov, ktorí snívali o tom, že som futbalista ale nebol si istý, či sa to stane, “povedal. “Bol som 13 rokov a chodím na miesta ako Crystal Palace, dúfam, že budem mať šancu.Ale ja som Bet365 online stávkovanie nemohol dostať moju prestávku. “Nakoniec sa pripojil k Chesterfieldu, ale bol prepustený bez toho, aby sa objavil a skončil na Hartlepool United. Avšak napriek 65 gólov v 170 zápasoch sa nikdy necítil tam usadený a odchádzal na pozoruhodný dvojročný stint na ostrove Orient predtým, ako prišiel do York City, kde si vybral do marcipánskej FA Cup, vyhral a vyhodil pokutu, ktorá eliminovala Arsenal v januári 1985.

Nasledujúci rok sa presťahoval do Scunthorpe United a nenávidel. “Bol to jediný čas, kedy som sa vzdal,” povedal. “Nebol to ten správny klub, pretože nikam nechodil.” Dokonca povedal svojej žene, že “len vezme peniaze”, odmieta ponuky od Bury a Preston North End na tento účel a ocitne sa v rezerv.Tam, on zapôsobil na zápas proti Coventry, ktorý mu ponúkol ponuku: 350 libier týždeň, 50 libier vzhľadu, 10.000 libier podpísať. Urobil to v júni 1986. Coventryho neprerušený beh v najvyššej divízii potom stával 19 rokov, tretí najdlhší po Arsenale a Evertone. Zúčastnili sa však aj deviatich bojov o zbližovanie a v každej z troch predošlých sezón potrebovali vyhrať svoj Bet365 online stávkovanie konečný prípravok, aby zostali. V 104 rokoch existencie nikdy nedosiahli finálový pohár – veľa k zjavnému znechuteniu Che Guevary.

Neobvykle boli zdieľané manažérske povinnosti v klube.Tam bol Big John Sillett, zodpovedný za koučovanie, a Big George Curtis, zodpovedný za všetko ostatné, dve “charaktery”, ktoré boli vlastne znaky, ich spoločná predpona založená na viac než trupu a ego.

Sillett, alebo Snozz, ako bol známy, bol pravicový späť pre šampiónov ligy Chelsea v roku 1955 predtým, ako ho Jimmy Hill o sedem rokov neskôr odniesol na Highfield Road. Keď sa Hill stal predsedom, Sillett bol vymenovaný za trénera; to bolo v roku 1979. Ale v roku 1984 vypadol s Bobby Gouldom, manažérom Coventry a bol prepustený. To ho nútilo, aby strávil čas mimo hru, počas ktorého prežil epifánia: futbal mal “baviť sa vkusom, vášňou a zručnosťami”. Sľúbil, že to dosiahne vo svojej ďalšej práci.

Po dlhej dobe bol Gould prepustený a Don Mackay prevzal Siltata.Potom, keď bol Mackay vyradený z troch zostávajúcich zápasov v sezóne 1985-86, bol spolu s Curtisom prepustený do spoločného obvinenia.Spoločne udržali Coventryho. Curtis tiež hral za Coventry – 538 krát, potom rekord – a kapitán ich od štvrtého do prvej divízie, tiež pomáha Maurice Setters rozptýliť vnímanie, že napriek prízvuk, južní ľudia môžu byť ťažké a tiež unhinged. “Tanku človeka”, povedal Kenneth Wolstenholme v roku 1967; “Godzilla”, ponúkol Jimmy Greaves o 20 rokov neskôr, prinútil Iana Svätého Jána, aby si všimol, že stratil svoju váhu od chvíle, keď prestal hrať. “Vlastne,” pokračoval, “Big George skoro zlomil nohu…vo svojej vlastnej výpovednej hre.” Ako mladý, Curtis strávil rok doly v baníne Kent’s Snowdown Colliery a nikdy nezabudol privilégium talentu; zatiaľ čo sa Bet365 online stávkovanie pripravoval na Wembleyho, jeho brat a kamaráti boli stále tam. “Ten, kto vám zaplatí, pracujete s vašimi loptičkami,” bolo jeho hodnotenie profesionálneho života. “Platíme všetkým našim zamestnancom a očakávam od nich prácu.”

A jeho hráči to nepoznali – ak by boli neskoro na tímový autobus, dvere sa zatvorili a musím zaplatiť, aby sa dostal ďalej. “Nemyslím si, že iní manažéri ich dokážu zdvihnúť ušimi a uhryznúť nosy,” povedal. “Ale to mi to nevadí.”

V podstate bola rutina dobrá policajtka, zlý policajt / dobrý policajt, ​​zlý policajt: Sillettová bola charizmatická farba venovaná extrémnym emóciám, zatiaľ čo Curtis bol pokojnejší ale tvrdší.Spoločne vytvorili rodinnú atmosféru, v ktorej sa ich hráči mohli slobodne vyjadrovať.

“Dave Bennett a Cyrille Regis…majú to, čo by som mohol volať v ostatných kluboch, a zrazu boli revitalizované,” povedal Sillett. “Pretože si užívajú svoju prácu.” Alebo dal inak, pochopil manažment. Medzi stredom septembra 1986 a májom 1987 Coventry neklesol pod desiaty bod v lige, 26,709 sledoval, že porazil Liverpool v apríli – najvyššiu účasť v šiestich rokoch, čo prinieslo rekordné vstupné príjmov vo výške 101 000 libier. Naozaj.

Ale to bol pohár, ktorý ich skutočne dostal. Po porážke Bolton Wanderers v treťom kole boli v štvrtom mieste odtiahnuté do Manchesteru United.Tímy sa v súťaži nestretli od roku 1963, hra, v ktorej hrávali Sillett a Curtis. Zlomenina so zraneniami znamenala, že Keith bol ešte viac ako Whochen ako Houchen – ale nie o dlhšie. Na doske mrazivého bahna Bet 365 online stávkovanie nešťastného už v štandardoch Old Trafford, Greg Downs – z dvojtónového vlasu a ryžového pudingu v predbežnom zápase – mal svoj kríž nárazníkom námestie Paniniho albumu snov David Phillips.Houchen potom vyhral zápas s Billyom Gartonom, zablokoval Mick Duxbury, odkopol strelu, ktorý Chris Turner zachránil, zablokoval odskočenie s jeho tvárou, potom sa vrútil od pod barom dokončiť slávny neporiadok gólu.

“Nemôžem si spomenúť, koľko dotykiek som mal,” povedal Match of the Day. “Neustále sa vracia z ľudí a stále som mu bodala, ale mám nohy dlhé šesť stop, čo som nakoniec dostala na poslednú chvíľu.” “Coventry bude mať pohár “Spýtal sa Tony Gubba. “Máme jednu,” vrátil sa odpoveď.

A boli. Víťazstvo 1-0 v Stoke City v ďalšom kole získalo štvrť-posledný výlet do Sheffieldskej stredu, kde Gary Megson vyrovnal Regisovho otvárača predtým, než Houchen zasiahol.Po prvé, v 78. minúte jeho odvrátený strelu vzlietol a potom, v 83. minúte, kopal dlhý kop, nabitý slabý backhered clearance, a vkročil do boxu ľahko skončiť. Náhle, Whochen bol čistý hoachin ‘s cieľmi.

“Mali sme veľkú skupinu chlapcov, ktorí sa pripravovali na každé kolo presne rovnakým spôsobom,” vysvetlil. “Pôjdete na Fuengirolu za niekoľko nápojov…bolo to ako jazda. Nikdy na jednu minútu som si nedokázal predstaviť, že budeme pokračovať a vyhrať FA Cup v tejto sezóne. “John Poynton, predseda klubu, nesúhlasil. Keďže pred prelomom roka trval na tom, že Coventryho meno je na pohári, a teraz všetko, čo museli urobiť, bolo poraziť Division Two v Leeds United a boli vo finále.Ktorý bol dostatočne dobrý pre jedného podporovateľa, vojaka umiestneného na Cypre: šiel z neho, vydal sa na taliansku nákladnú loď a potom sa vrátil, aby unikol obvineniu z absencie.

Na svojom návrate do Hillsborough, Coventry za 14 minút odišiel a jediný dokonalý úspech Stevea Ogrizoviča udržal deficit v jednom. Ale aj keď sa vrátili do hry, zostali ešte po 22 minútach, kým Brendan Ormsby, kapitán, ktorého monštruózne hlavičky videl Leeds z predchádzajúceho kola, neúspešne na lopte, čo umožnilo Bennettovi nastaviť Mickyho Gynna na vyrovnanie , Dokonca aj teraz už stačí len spomenúť jeho meno, aby vyvolalo výkriky “Len to vykopni!” Krátko nato Gynn skĺzol cez tri náskoky a lopta sa zlomila k Houchenovi, ktorý zaokrútil brankára, aby dal Coventry vpredu.Ale Keith Edwards, ako pozdný sub, viedol domov s druhým dotykom, aby vyslal hru do extra-time. Napriek tomuto sklamaniu zostala Coventry silnejšou stranou a po ďalších ôsmich minútach Houchen vystrelil proti nohám Mervyn Dayovej a Bennett vrazil do víťazstva. Boli tam.Facebook Twitter Pinterest Coventry odhalí Leeds v nezabudnuteľnom semifinále v Hillsborough.

Väčšina strán by sa uvoľnila, ale väčšina strán nebola vedená aprílovými spoločnými manažérmi mesiaca. “Ak vstúpia s mäkkým dotykom, zrania sa za Wembley,” povedal Curtis. “Ale ak hráte svoju normálnu hru, je to len percento zranení, ktoré dostanete.”

Takže hráči tvrdo bojovali o 10. miesto pred cestou do Dorsetu pre rôzne kúpeľné procedúry, ich mladíci vyhrávajú FA Cup mládeže pred 12 000 fanúšikmi.Mesto a mesto bzučali.

“Zrazu ste ako najdôležitejší ľudia na svete, svetová tlač práve po vás,” povedal Houchen z nahromadenia do finále. “Pre niekoho, kto ako ja, ktorý pred sezónou hrával štvrtý divíziu, bol to neuveriteľný…bol to úžasný čas.” ​​

Tímové obleky boli vyrobené miestnym kuchárom – ale neboli jediní tak rozmaznaní. “Je to naozaj príjemná vec,” povedal Trevor Peake, “prinášajúc ženy do obchodov nejaké oblečenie.” Mal málo vedel, že budúcnosť dokáže, že dokážu ísť vlastnými sebou po celý čas.

Taktiež sa tento týždeň objavil na Blue Peter, kde vystúpili Go For It City, klubový Picaresque Cup konečný singel. “Myslela som, že ste povedali, že musia spievať,” zavrčal Janet Ellis; “Dave Bennett nevyzerá ako Michael Jackson?” Poznamenal Mark Curry.Áno, on skutočne urobil. Coventry súperi vo Wembley by boli tlieskajúce cirkus opice Hot Shot Tottenham, užívať si ich najlepšiu sezónu v rokoch. To bolo vďaka významnej časti taktickej odbornosti Davida Pleata, ktorého päťčlenné stredisko oslobodilo a využilo kreatívne talenty Glenna Hoddle, Chris Waddle a Ossie Ardiles; Clive Allen využil 48 gólov.

Spurs sa stal treťou v lige, ale s titulom mimo dosahu do začiatku mája, Pleat začal odpočívať hráčov.Za takýchto okolností prehrali Nottingham Forest, a hoci prvý XI potom prehnal Manchester United do takej miery, že Mitchell Thomas zaznamenal hlavný kop, nasledovali dve porážky a mnoho ďalších zmien.

Takáto príprava nezabudla Briana Clougha, ani to bola jediná nádoba pre jeho hnev. “V mojom pláne sa drží, že Glenn môže chladne nominovať Wembleyho na jeho rozlúčku,” napísal Hoddleho rozhodnutie vstúpiť do Monaka v lete, unavený po niekoľkých rokoch nedostatočného feting. Ako ťažké boli hriechy minulého života! V dvoch ligových stretnutiach medzi finalistami boli ocenenia dokonca: Spurs vyhral 1: 0 v White Hart Lane v novembri, Coventry vyhral 4-3 na Highfield Road v decembri.V druhej hre Bennett skóroval dvakrát, spôsob, akým jazdila na ťažké náradie, aby si prvý pripomínal George Best – rovnako ako jeho záujem o jeho vystúpenie. “Oblečim sa ostrý, pozerám ostré na ihrisku,” povedal.

Ostatní tímoví kolegovia mali ďalšie obavy. Nick Pickering sa pýtal, či nechať rádio v jeho králičom koži, aby mohol počuť komentár o hre, zatiaľ čo Houchen zmeškal stredný týždeň Wembley recce, podviedol otravu jedlom po jedení pstruha chytenom Jake Findlayom, tímovým záložným brankárom. Aj v ťažkostiach bol Ogrizovič, jeho žena tak tehotná, že mala byť vyvolaná; určený čas bol sobota, 13:00.Nenávidelne sa vyhlásil za zaneprázdnený inde, takže sa jeho dcéra narodila vo štvrtok namiesto toho, aby mu umožnila skrátiť víkend na zábavu so svojimi kamarátmi.

A bohužiaľ bol tu aj Brian Borrows. Bol zranený v poslednej sezóne ligovej sezóny – Curtisho percento v prevádzke – ale očakáva sa, že sa zotaví včas na finále. Ale v piatok sa ukázalo, že potrebuje okamžitú operáciu, takže pre neho konečná sláva pohára znamenala úvodný segment pokrytia ITV, sedel v pyžame, ktorý sa natáčal Johnovi Helmovi.

Devastované, ale neúnavne pozitívne, Sillett našiel úľavu v skutočnosti, že nakoniec nebol blízko, a tiež pozoroval, ako sa zodpovedajúca zmena – Phillips späť a Gynn príde na pravom poli – “môže byť kľúčom k tomu, aby sme vyhrali pohár”.Poradil Gynnovi, aby bol pripravený skôr v týždni a obaja spolu s Regisom podpísali novú zmluvu a posilnili ich dôverou, keď to najviac potrebujú. V podstate pochopil, že jednorazové hry predstavujú jedinečnú situáciu, s pravdepodobnosťou a náhodou vyváženejšou. Niekoľko hráčov z Coventry zažilo finále: Bennettov Manchester City prehral v roku 1981 v Spurs a v roku 1981 1985 Pickering Sunderland bol porazený do pohára mlieka Downs Norwich – okrem toho, že bol vyradený. “To, čo hovorím, malo byť najväčším dňom môjho života, sa ukázalo byť pravdepodobne najsmutnejším dňom môjho života,” odsekol.

V opačnom prípade Ogrizovič vyhral rôzne medaily ako Liverpoolský záložný brankár, hoci len jeden na ihrisku.Napriek tomu mal na Viv Richardsovej, keď hrával v Shropshire proti Somersetu v trofejke NatWest a chňapal s plesňami bez lopty; pochopil tak tlak, ako aj sklamanie.

Coventry strávil noc pred zápasom v Marlowe a za úsvitu v nasledujúci deň ráno Houchen bežal pozdĺž Temže v jeho súprave a pozoroval jasnú hmlu. “Bol som pripravený,” povedal. “Nebol som nervózny, alebo som nemohol spať, dobre som spal, ale potom som vstal a ja som chcel byť vo Wembley. Len som chcel hrať. ”

Veci sa potom zase obracali na nezvyčajné.Predpokladaný údajný poverčivý Sillett bol presvedčený, že jeho tím vyhrá, ak uvidí svadbu pred zápasom, a preto pri objavení jedného v kostole naproti hotelu poslal loď, aby priniesol pár cez rieku, aby sa stretol s tímom – “časť vymývania mozgov hráči, že budeme tam, “povedal.

Kapitán-vodca milovník Brian “Killer” Kilcline riadne odovzdal veľa kvetov, a keď nevesta požiadala ho, aby odstránila podväzok, on bol nikto, kto by odmietol. “Dostali ste jej číslo?” Spýtal sa Jimmyho Hill toho večera; áno, naozaj to urobil. Krátko nato hráči odišli na Wembley v pomerne luxusných teplákových súčiastkach adidas, modrú farbu s vínovými pruhmi a práve v tomto momente sa na zadných stranách stretol zúfalý Lloyd McGrath, ktorý sa pýtal “Budu krotiť Hoddle “. Rozmýšľal.A v autobuse, iní robili to isté – bežné kartové hry neboli prítomné, kým Sillett trval na tom, že postupujú ako normálne. Potom, keď sa dostali na zem, trval na tom, aby sa zastavili. “To bol okamih všetkých momentov,” povedal. “Na tom tréneru, ktorý kráčal po Wembley Way a pozeral všetkých šľachticov so šatami, všetci kričali, všetci mávali, všetci chceli, všetci dúfali, všetci sa modlili, že budeme robiť túto prácu. Nádherný, úžasný moment. “Ako mladý hráč Houchen odišiel do finále Pohára 1978 a strávil noc v službách South Mimms v zbitom starom Ford Escort. Nikdy neočakával, že sa vráti ako hráč a že sa v jeho obleku rozložil o všetko. “Mali čašník, prinášajúci vám čaj, čo ste chceli,” spomenul.

Spurs bol oveľa blasé.Fiesta už bola usporiadaná na nasledujúci deň, fanúšikovia sa pozvali na výpravu na White Hart Lane pred sprievodom po Tottenham High Road a teraz sa Hoddle, Ray Clemence a Ossie Ardiles dostali do povahy, ktorá sa so svojimi mladými synmi na plátne stala.

Na stanici metra Stanmore sa medzitým autori zástancov Coventry diskutovali o hypotetickej kandidatúre v hospodách okrem skutočného života. Steven Marks, jeho otec, jeho otcovo partner a otcovo otcovho otca práve odtiahli M1 do Londýna, keď táta otecovho otca utrpel smrteľné záchvaty.Samozrejme, smutná realita sa nedá zmeniť; prirodzene, nechali ho opretý vo svojom kresle; naozaj to bolo to, čo by chcel.

Späť pred zemou bol lídrom Labour Neil Kinnock hnusný veľa prívržencov z Coventry – aj keď by ho v šatni nebol tak príjemne prijatý. Vo všeobecných voľbách v nasledujúcom mesiaci by Houchen a Ogrizovic využili svoju slávu na kampaň za miestneho poslanca Tory, čo je obzvlášť nezvyčajná situácia, keďže obaja strávili 80-ty roky v regiónoch postihnutých Thatcherizmom. Napriek tomu to však robili.

V šatniach sa hráči zbavili, Coventry vo svojich bežných modro-bielych pruhoch zdobených luxusným stonoženým hrebeňom.Na druhej strane, Spurs nahradili svoj klasický dizajn v tvare šviku jednoduchou, bezúhonnou záležitosťou, ktorej beztvarý golier požadoval nejakú kravatu alebo kravatu. Toto neprinieslo žiadne malé zúfalstvo, pretože kontrola niekoho z nich znamenala, že ich meno sponzora chýbalo z niektorých hráčov na hrudi; v súčasnosti ich nazývajú “guerilla marketing”.

Keďže tímy zostali v tuneli za svojimi manažérmi, Pleat sa naklonil k Sillettovi.

“John, ty nervózny?”

“Len trochu, David.”

sedemkrát a nikdy nestratil. ”

” Ani sme nemali. ”

Potom sa vydali. “Vychádzate tmavo do tmavého tunela, doslova do tmavého tunela,” spomenul Houchen, “a na konci toho svetla vidíte brilantné slnečné svetlo.A potom, keď sa prelomíte z konca tunelu, toto crescendo vás takmer zdvihne z noh. Farba a okuliare a hluk, práve vás nesie.Pôjdete z toho tunela na polovicu, kde sa vyrovnáte, aby ste sa stretli s hodnostármi a som si istý, že ani nemáte chodiť, som si istý, že ste tam práve preniesli. ” pomohol, keď krátko po spustení urobil chybu, že pomohol jeho obrane a otočil si členok. “Myslel som si, že som roztrhol moje väzy,” povedal. “Myslel som si:” Ó, nie, to sa nedá. “” A hneď sa to zhoršilo, loptu vyčerpal len Chris Waddle, ktorého jasný kríž vybral Clive Allen. on odišiel domov na blízke miesto. “Len sme sa pozreli na seba,” povedal Houchen, “a šiel” uh-oh, nebude to jeden z nich, je to tak? “” To nebolo.Len o šesť minút neskôr sa mu Bennett dostal do ruky a našiel tak roh, ako aj fotoaparát, ktorý unikol malými zraneniami v porovnaní s Ianom Rushom z minulého roka.

Nasledovala anomália zábavnej hry a v 40. minúte prišiel tretí cieľ. Pickering zbytočne znehodnotil Paula Allena, Ogrizovič prišiel potom na hoddlený voľný kop a medzi nimi Gary Mabbutt a Kilcline odklonili loptu okolo neho – 2-1 Spurs.

A práve za hodinu a po rovnom začiatku druhej polovice sa to stalo. Ogrizovič posadil loptičku dole a Regis sa otočil k Houchenovi, ktorý ignoroval Richarda Gougha, ktorý ho odtiahol späť, sklonil loptičku na päte predtým, ako ho poslal široko do Bennetta, kde stúpol dav.A kríž to zaslúžil, plochý, ohýbajúci, šľahač, ktorý Clemence nemôže prísť – ale je to príliš ďaleko pred Houchenom, aby mal nejakú šancu na pripojenie.

Coventry polovica, Trevor Peake nesúhlasil. “Fly!” Vykríkol. “Fly a vy dostanete to!” – a nejako, počul Houchen. “Nikdy som to nebral z očí,” povedal. “Pozerám sa na to, že som prišla a myslela som si, že som tu vonku. Musel som sa na to vrhnúť, alebo by som sa nikdy nedostal na koniec. Nemôžem povedať, že som vedome premýšľal: “Ak to príde, budem sa potápať a hlava to…” hrať na školskom dvore na asfalte, bolo niečo robiť potápanie záhlavia, nebo nie?Ak je loptička v určitej výške a veci, ktoré ste si zvykli hádzať a dostať potápanie hlavičky. “Takže, späť rovno, telo nízke a pruhy horizontálne, on hurtled po lopte ako lietajúce človek ako rýchly vlak, ktorý zvyčajne nevyužíva Wembley Park; usmieva sa. S úsmevom! Pripojenie bolo bezchybné, v rohu siete bola čierna koža a nikto nikdy predtým nevidí nič podobné a nikto znova neuvidí nič také, očakávať, čo sa môže stať, vynášané šokom, ktorý skutočne urobil. Videl si to!

“Celá vec vyzerá tak veľkolepá – zdá sa, že letím,” povedal Houchen. “Keď je to perfektné načasovanie, je to ako tanec – všetko sa spája. Vedel som, že som ju dostal.Keď som skóroval, bol som úplne dezorientovaný. ”

Všetci prežívame okamihy čistého inštintu, ale pre väčšinu z nás sú to peniaze, ako je dýchanie, mračenie a znečistenie. Športovci sú iní, ale aj tak to bolo zvláštne: hráči, ktorí nemajú skvelé skvelé ciele, hráči, ktorí nemajú skvelé skóre v skvelej hre a hráči, ktorí nemajú skvelé výsledky vo veľkých finále. Ale hráč, ktorý nie je skvelý skórovať skvelý gól vo veľkej hre, ktorá bola skvelým finálem? Sranduješ ma! Samozrejme, existovali aj iné potápačské záhlavie – aj keď v porovnaní s inými formami veľkolepých bodov, nie je veľa: Ted MacDougall v roku 1972, Tommy Hutchinson vo finále 1981 a Gary Mabbutt skôr v 86-87 sezóna na jar.Ale žiaden z nich nebol tak estetický ani dramaticky.

A ani John Motson to nedokázal. “Houchen!” Vykríkol Jimmy Hill vedľa neho vedľa neho. “Brilantný gól! Keith Houchen! Muž s dotykom Midas v FA Cupu zasadne zlato do Coventry! “A Houchen bol preč! “Všetko, čo ste počuli, bol tento ohlušujúci hluk, len som vyrazil na fanúšikov,” povedal. “Nikto ma nesledoval. Všetci moji spoluhráči povedali neskôr: “Bolo príliš veľa času, mali by sme byť príliš zviazaní, aby sme mohli hrať, ak by sme vás nasledovali”. “Cieľom bolo stačiť získať Coventry extra čas a v piatej minúte Mabbuttovo ľavé koleno odklonilo McGrathov kríž do jedinej časti cieľa, ktorú Clemence nemohla pokryť. Coventry vyhral pohár.

Hoci to nebolo skvelé pre Spurs, pre ostatných to bolo absolútne nevyhnutné.Pred tým, Houchen hlavička bola len vyrovnávač, a aj po ňom, stále nie je rozhodujúci moment hry ako vec. Ale kvapalina, nezabudnuteľný víťaz pre jeho tím urobil z Houchenovho cieľa rozhodujúcu chvíľu hry ako vec pravdy, ktorá definovala a zahrnovala popoludnie; naša kolektívna duša bola víťazom.

A ani Houchen to neocenil. “Wembley bolo toto nádherné, historické miesto,” povedal. “Vyrastal som ako dieťa, ktoré premýšľalo o všetkých týchto duchoviach Wembley, Stanley Matthews a Bobby Moore a všetky tie veci, ktoré šli s Wembley – zrazu som sa stal súčasťou toho.Cítili sme sa ako skupina hráčov a ako jednotlivci sme si to zaslúžili, bolo to ako náš deň, že to bolo ako všetko, čo sme dali, všetka krv, pot a slzy to je náš deň…Je to tak dlho, tvrdá kariéra a bola to ťažká kariéra, aby ste to mohli občas vytiahnuť, to všetko stojí za to. ”

Takže, ako sa cítite o svojom živote?

V Coventry, “to”, aby mince frázu, “odišiel”. Doteraz bolo prázdne, mesto bolo plné celebrantov, policajné autá zdobené obzamo modrými balónikmi a políciami plnými šampanského. Fontána bola farbená modrou farbou, dievča v modrošedej bikinách sedelo na kapote auta okolo katedrály Lady Godivy a všetci sa brodili. Hráči medzitým vydržali suchú cestu domov – zriedkavý účinok Sillett zabudol šťavu.Ale oni nakoniec prišli do svojho hotela v Rugby, oslavovať až do ranných hodín, predtým, než sa vracajú do Coventry nasledujúce ráno. Na ceste navštívili Borrows a potom išli vidieť manželku Ogrizovičovej, predtým, ako ho privítali 250 000 ľudí, keď katedrálne zvončeky zaznelo po prvýkrát za 100 rokov.Napriek dažďu sa objavila ďalšia strana, pohárik sa chválil opustením a jeho veko sa ohýbalo tvarom roztrúsenou stenou hýžďa.

“To prinieslo veľa do mesta,” povedal McGrath, “veľa blízkosti”; v týždňoch po zápase Peugeot zaznamenal zvýšenie produktivity vo svojej továrni v Coventry. “Všetci boli len…šťastní,” povedal Houchen. “Nie je to tak veľa vecí v tvojom živote, keď sa môžeš pozrieť späť a povedať dobre, všetci boli všetci šťastní a všetci boli.” Ktorý nie je len futbalový bod, ale všetko.

/ p>